2023.gada 24.februārī 3 Rīgas Iļģuciema pamatskolas domnieki Marta, Ričards un Katrīna devās 3 dienu mācībās uz Siguldu, lai rakstītu projektu par skolēnu psihoemocionālo labbūtību un cīnītos par finansējuma iegūšanu iniciatīvas “Kontakts” ietvaros. Šogad nolēmām, ka projekta mērķis būs jauno dalībnieku iesaistīšana skolēnu pašpārvaldes darbā; kā arī – izstrādāt metodiku saliedēšanas nodarbībām, ko realizējām 7. – 9.klasē un kuru varētu izmantot nākošajos mācību gados adaptācijas dienās. Prieks, ka projektu novērtēja pozitīvi un ieguvām finansējumu aktivitāšu realizēšanai.

Sākām darbu pie domes ekskursijas plānošanas. 28. un 29. septembrī ekskursijā izaicinājām sevi, baudot rudenīgo Latvijas dabu, kā arī saliedējot 7.-9.klašu domnieku kolektīvu un iepazīstot vienam otru.

Pēc ekskursijas atpūtai laika nebija, – jau 3.oktobrī personības trenera Reiņa Širokova vadībā izspēlējām dažādas saliedējošas spēles, lai veicinātu mūsu savstarpējo komunikācijas prasmi. Rūpīgi sekojām arī spēļu metodikai, kad strādāja Reinis, jo zinājām, ka šīs spēles izmantosim arī nodarbību organizēšanā vienaudžiem.

Savukārt, 20.oktobrī tikāmies ar aktieri Raimondu Celmu, lai viņš mums palīdzētu uzlabot oratora prasmes, parādot trikus, kā, darbojoties ar vienu un to pašu tekstu, pievērst publikas uzmanību un radīt dažādas emocijas. Bet pirms tam apguvām dažādus iesildīšanās vingrinājumus ķermeņa, mutes un sejas muskulatūrai.

Pēc šīm nodarbībām bija sajūta, ka tiešām esam kolektīvs un varam sākt plānot darbu ar citiem. Vēlreiz tikāmies ar Reini, šoreiz tiešsaistē, lai viņš padalītos ar trikiem, kā veidot nodarbību struktūru, un palīdzētu izveidot vissefektīvākās aktivitātes nodarbībai, kuru realizēt ar vienaudžiem.

Vadot saliedēšanās aktivitātes klasēm, nodarbību vadītāji spēja labāk iejusties skolotāju lomā un beigās, lasot atziņas, ko klases bija sarakstījušas, gūt gandarījumu par paveikto. Tiesa gan – ne visas klases bija atsaucīgas un bija gatavas iesaistīties, tas tikai liecina, cik esam dažādi un ka šīm klasēm šādas aktivitātes būtu noderējušas arī agrāk.

Galu galā varam lepni paziņot, ka šo aktivitāšu komplekts saliedēšanas nodarbībai adaptācijas dienā 7. – 9.klasēm ir gatavs un priecāsimies, ja to izmantos nākošās pašpārvaldes.