Karjera militārajā dienestā

      Laikā,kad valsts drošībai pievēršam īpašu uzmanību, 8.klasēm notika karjeras izglītības aktivitāte “Karjera militārajā dienestā”. Tās laikā jaunieši uzzināja par plašajām iespējām un “bonusiem”, kādēļ, sasniedzot 18gadu vecumu, labāk brīvprātīgi pieteikties militārajā dienestā, nevis gaidīt brīdi, kad to nāksies darīt obligāti. Kaspars Kalnbērzs pastāstīja arī par personīgajām izvēlēm, kas virzījušas viņa karjeru, un pie kādiem secinājumiem nonācis.
      Lai priekšstats par militāro karjeru būtu pilnīgāks, jaunieši darbojās arī praktiski, izmēģinot atsevišķus armijā iestāšanās normatīvus, kā arī dažādus vingrinājumus,kurus veic jauniesauktie, lai labāk izvērtētu viņu spējas un saprastu, kā tās pilnveidot.
      Paldies Kasparam Kalnbērzam par atsaucību un skolēniem par aktīvo iesaistīšanos aktivitātēs!

“Olainfarm” apmeklējums

      Rīgas Iļģuciema pamatskola 9. klases skolēni apciemoja uzņēmumu Olainfarm. Jaunieši iepazina jaunu farmaceitisko produktu ražošanas procesu, apmeklējot modernās organiskās sintēzes un attīstības laboratoriju telpas.
      Priecājamies, ka ekskursijas laikā jauniešiem kaut uz mirkli bija iespēja izrauties no ikdienas mācībām un uzzināt ko jaunu!

Skills Latvia 2023

      8.b un 9.c klases jaunieši apmeklēja nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu SkillsLatvia 2023, kas norisinājās Ķīpsalas izstāžu centrā. Paralēli konkursa SkillsLatvia 2023 norisei notika arī profesionālo prasmju iepazīšanas aktivitātes “Izmēģini prasmes”, ko piedāvāja profesionālās izglītības iestādes, lai jaunieši varētu izmēģināt savas spējas vairāk nekā 40 profesionālajās prasmēs. Apmeklētāji varēja piedalīties “Skolu brīvajā mikrofonā”, lai uzzinātu vairāk par profesionālās izglītības iestādēm un mācību programmām.

Projekts “Karjeras plāns”

      Lai rosinātu skolēnus pētīt izglītības iespējas pēc pamatskolas absolvēšanas un interesēties par dažādām profesijām, jau tradicionāli ziemā 9. klašu skolēni raksta projektu “Karjeras plāns”. Darba gaitā skolēni:

• nodarbojas ar pašizpēti, novērtējot savas spējas, talantus un ieraugot šķautnes, pie kurām vēl ir jāpiestrādā,

• mācās analizēt un apstrādāt lielu informācijas apjomu par mācību iestādēm un profesijām,

• apgūst zinātniski pētnieciskā darba pamatprincipus, vaidojot saturu un to noformējot.Šķiet, visspilgtāk jauniešu personību var redzēt projektu aizstāvēšanas dienā, kad viņi prezentē arī radošos darbus, kuri ataino plānoto karjeras virzību.
      Šeit neliels ieskats no tā.

Tikšanās ar aktieri Raimondu Celmu

      Pēc Nacionālā teātra izrādes “Svina garša” apmeklējuma Rīgas Iļģuciema pamatskolas 8.a klases skolēniem radās doma uzaicināt ciemos galvenās lomas atveidotāju ‒ aktieri Raimondu Celmu. Tā šodienas tikšanās reizē aktieris pastāstīja par savu pieredzi teātrī, to, kāpēc ir izvēlējies aktiera profesiju un kur un kā ir jāmācās, lai kļūtu par aktieri. Netrūka arī jautājumu gan par aktiera gaitām vispār, gan tieši par izrādi “Svina garša”. Laiks pagāja nemanot, netrūka arī joku un interesantu stāstu par aktiera profesiju.
      Paldies gan aktierim R. Celmam par atvēlēto laiku, gan skolotājai Zeltītei Liepiņai par jaukā pasākuma organizēšanu!

Konferencē “Karjeras atbalsts Rīgas skolās-pieredze un nākotnes ieceres”

      9.novembrī RTU konferenču centrā direktore Iveta Tauriņa, karjeras konsultante Zeltīte Liepiņa un mūsu skolnieces Enija Nukševica un Marta Štrause piedalījās konferencē “Karjeras atbalsts Rīgas skolās-pieredze un nākotnes ieceres”.
      Dalījāmies ar savu pieredzi par karjeras atbalstu pamatskolā un, strādājot grupās, atskatījāmies uz paveikto ESF projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Īpašs prieks bija redzēt mūsu skolas pārstāvjus video, kuru veidoja Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, atspoguļojot projektā paveikto.mes Izglītības, kultūras un sporta departaments, atspoguļojot projektā paveikto.

Tikšanās ar aktrisi Lauru Erdlāni

      Viena no mākslas un drāmas telpas “Oratorio” varonām Silvija jeb aktrise Laura Erdlāne no izrādes “Viņa-Viņš-Viņa?” viesojās Iļģuciema pamatskolā, kurā pati kādreiz mācījās, un dalījās ar 7. klases skolēniem sajūtās un pieredzē par izrādes tapšanas procesu un visu, kas saistīts ar teātra pasauli. Paldies skolotājiem par uzaicinājumu paviesoties šajā skolā, iedvesmot jauniešus ticēt saviem sapņiem un uzdrīkstēties tos īstenot! 😊

Karjeras nedēļa Iļguciema pamatskolā

      2022.gada karjeras nedēļa norisinājās supervaroņu tēmatikā, meklējot katra skolēna superspējās. Nedēļas ietvaros notika dažādas aktivitātes – gan virtuālā vidē, gan klātienē, tiekoties ar dažādu profesiju pārstāvjiem.
      9.klašu skolēnu komanda apmeklēja nodarbību “Jaunā uzņēmēja ABC”, kurā personības treneris dalījās pieredzē balstītā viedoklī par ideālo darbinieku. Kādam tam jābūt? Dota pamata formula – dari citiem labu, esi 100% fokusējies un uzņemies 100% atbildību! Šī ir tikai viena no formulām, bet vielu pārdomām nenoliedzami radīja.
      4.–6.klašu skolēni apmeklēja Starptautiskās inovāciju skolas klātienes nodarbības “Datorspēļu jēgpilna izmantošana”. Savukārt, 7. – 9.klašu skolēni klases stundās piedalījās virtuālajā nodarbībā “Atklāj savas superspējas”. 8.klašu skolēni piedalījās virtuālajās ekskursijās pa lidostu “Rīga” un “LuckyStreak”. Bet 3.a un 6.a klase pētīja “Rāmkalnu” ražotni, un paši mācījās cept picas un pagatavoja pastilas.
      Īpaša pateicība vecākiem, kuri iesaistījās un stundās piekrita pastāstīt par savu karjeru, darbu un darba pienākumiem. Nedēļu noslēdzām ar nelielu humora devu, ierodoties skolā, maskējušies dažādu profesiju pārstāvju tēlos.
      Paldies, skolēniem, skolotājiem, vecākiem un uzņēmējiem par pretimnākšanu, sadarbību un iesaistīšanos dažādajās aktivitātēs!