„Ražots Latvijā – 1”

Iļģuciema vidusskolas 2. klasēm tika organizēts karjeras atbalsta pasākums uzņēmumā “Ērenpreiss”. Ērenpreiss velosipēdu unikalitāte slēpjas prasmē apvienot ievērojamu pagātnes pieredzi ar mūsdienīgu pieeju. Kopš Ērenpreiss pirmsākumiem 1927. gadā mainījies daudz kas, tomēr pamatvērtības palikušas – kvalitāte, kas vērsta uz cilvēku komfortu un labsajūtu, rūpīgi pārdomāts dizains un neizsīkstošs entuziasms darīt un radīt. Šodien nelielā darbnīca pāraugusi ievērojamā velosipēdu ražotnē, kas turpina gūt plašu ievērību starptautiskajā tirgū.

Vairums skolēnu bija pārsteigti par to, ka velosipēdus ražo arī Latvijā un ka kādreiz šis uzņēmums bijis tik lielas. Nodarbības laikā skolēni uzzināja mazliet par šī leģendārā uzņēmuma vēsturi, noskaidroja kā norisinās darbs ražotnē un apskatīja darbnīcu.

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.   Ražots Latvijā – 1


Šarādes par profesijām 

6. un 7.februārī 4.-6. klase piedalījās pasākumā ar KKomandu jeb karjeras komandu. Tajā bērni kopā ar improvizācijas teātra aktieriem varēja attēlot savas mīļākās profesijas (policijas darbinieku, automehāniķi, saldējuma tirgotāju, basketbolistu, zobārstu un citus.) Bērniem ļoti patika šis pasākums un viņi labprāt vēlētos to vēlreiz, bet ar vairāk laiku, lai varētu attēlot vairāk profesiju.

          KKomandas darbinieki bija ļoti jauki un ar viņiem bija jautri pavadīt mācību stundu. Mēs uzzinājām, ka profesijas ir tik dažādas un, ka tām vajadzīgās prasmes mācamies jau tagad skolā.

          Paldies KKomandas darbiniekiem!

Kristians Šarādes par profesijām

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


Nodarbība „Mans lēmums” vidusskolai.

22.janvārī Iļģuciema vidusskolā notika karjeras atbalsta nodarbība “Mans lēmums”, kurā vidusskolas skolēniem bija iespēja iepazīt un ieklausīties personīgās izaugsmes trenera Reiņa Širokova veidotajā prezentācijā par lēmumu pieņemšanu, atbildību, personīgo izvēli un spēju mainīt sevi uz labāko pusi.

Viņš pats, būdams pusaudža gados, nezināja, ko darīt un kā sasniegt savus mērķus, taču laika gaitā, pieturoties pie vēlmes sasniegt iecerēto, ir spējis kļūt par vienu no atpazīstamākajiem personīgās izaugsmes treneriem Latvijā.

Savā prezentācijā viņš skaidroja, ka bieži vien cilvēkiem ir jāvērtē sevi augstāk nekā viņi sākotnēji domā, rosinot arī skolēnus dažkārt sevi paslavēt un lepoties ar pašu sasniegumiem. Skolēniem bija iespēja izpildīt arī nelielus uzdevumus un dalīties ar personīgo pieredzi. Prezentācijā bija vērojami arī vairāki ieteikumi, kā nenovirzīties no mērķa un uzstādīt to atbilstoši cilvēka spējām.

Ceram, ka Reiņa Širokova vizīte atstāja pozitīvu iespaidu uz skolēniem un rosināja viņus darīt vairāk!

Daniela

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


„Komandas darbs, vērtība darba tirgū” 

No desmit desmit! Tādu vērtējumu no Iļģuciema vidusskolas skolēniem saņēma studijas “FunA” un personības trenere Inese Matveja par karjeras atbalsta pasākumu “Komandas darbs, vērtība darba tirgū”. Neliels ieskats skolēnu atsauksmēs:

“Šodien sapratu, ka mūsu klase ir īsta komanda un mēs ļoti labi varam sadarboties. Man ļoti patika šis pasākums. Es labāk iepazinu savu klasi.” 

“Iemācījos strādāt dažādās grupās un gribētos daudz vairāk tādu pasākumu.” 

“Man patika, ka visas spēles motivēja sadarboties ar citiem klasesbiedriem . Es iemācījos kontaktēties ar cilvēkiem, ar kuriem neesmu kontaktējusies. Es gribētu vairāk tādu pasākumu, manuprāt, tie mūsu klasei ir nepieciešami.” 

“Šajā klasē esmu pirmo gadu. Jau iepriekš zināju, ka šī klase ir saliedēta, bet nezināju, ka arī šādās situācijās visi būs vienoti. J Iemācījos strādāt grupā. Apzinoties, cik kautrīga esmu, ļoti negribēju šo pasākumu, bet nebija tik traki. Man patika.” 

“Man ļoti patika, tas attīstīja mūsu prasmes veidot savstarpējās attiecības.” Komandas darbs, vērtība darba tirgū

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


SIA “Troja” apmeklējums

Iļģuciema vidusskolas 3. klases skolēni bija karjeras ekskursijā uzņēmumā “Troja”. Viņus pārsteidza, ka no koka izgatavotā istabā cilvēks var runāt pa telefonu, bet ārpusē neko nedzird. Ļoti patika, ka tur bija daudz koka zirdziņu. Skolēni uzzināja, ka finieri taisa no vairākām plānām koka kārtām. Uzzināja arī, ka šo materiālu iegūst no apaļkoka – līdzīgi kā asina zīmuli. Noskaidroja ko var izgatavot no dēļiem. Pārsteidza fakts, ka arī ceļazīmes var izgatavot no koka.

3.b klases skolēni


“Nākotnes profesijas”

Šī gada karjeras nedēļā 9.-12.klašu audzēkņiem bija iespēja augstskolu sagatavotā projekta “Nākotnes profesijas” ietvaros iepazīties ar Latvijas Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Latvijas Jūras akadēmiju un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA.

Pasākuma 1.daļā augstskolu pārstāvji īsi prezentēja savu mācību iestādi. Savukārt 2.daļā skolēni izvēlējās vienu no šīm augstākās izglītības iestādēm, par ko viņi radusies vēlme uzzināt vairāk jau aktīvā nodarbībā. Darbojoties kopā ar augstskolu pārstāvjiem, visiem bija tik interesanti, ka nodarbības ieilga un arī dienu pēc pasākuma jaunieši runā par augstskolām. Nākotnes profesijas


Karjeras atbalsta pasākums ‘’Vai es varu būt?’’

Šogad 14. oktobrī Iļģuciema vidusskolas aktu zālē notika pasākums ‘’Vai es varu būt?’’
Šajā pasākumā piedalījās 5. klašu skolēni ar saviem priekšnesumiem par kādu nākotnē pieprasītu profesiju (deju, dziesmu, teātri utt.), kuram bija jāietilpst trīs minūtēs. Skolēnus vērtēja žūrija, kas sastāvēja no Lidijas Izotovas, Marijas Rimšas un Gunas Pudules. Katram žūrijas loceklim bija iespēja vērtēt 3 punktu skalā, kas nozīmē, ka maksimālais punktu skaits ir 9 punkti.

  1. vietu ieguva ārstes, 2. vietu youtuberi, 3. tiesneši.

Kristians 5.klase Karjeras atbalsta pasākums ‘’Vai es varu būt?’’