Projekts darbojās no 2018. gada 3. septembra līdz 2020. gada 2. septembrim 

Mūsu skolā viesojas ciemiņi no Itālijas un Francijas

2019. gada Latvijas svētku nedēļas laikā, no 11. Līdz 15. novembrim, mūsu skolā viesojās Erasmus+ dalību skolu pārstāvji no Itālijas un Francijas. Mūsu mērķis bija iepazīstināt viņus ar Latvijas vēsturi, kultūru un izglītību, parādot mūsu valsts nozīmību un konkurētspēju.

Pirmajā tikšanās dienā skolēniem un skolotājiem bija iespēja uzzināt Latvijas vēstures stāstu, sākot no Pirmā pasaules kara līdz mūsdienām, kā ietvaros mūsu skolas skolēni uzstājās ar izgītojošu prezentāciju un vairākiem izklaidējošiem priekšnesumiem. Ņemot vērā, ka pasākums notika Lāčplēša dienā, lai godinātu karavīrus, kas cīnījušies par Latvijas valsti, pēcpusdienā visi projekta dalībnieki devās uz Brāļu kapiem, kuros viņi nolika svecītes, dalījās ar saviem stāstiem par 11.novembri Latvijas Televīzijai un tad devās lāpu gājienā no Brāļu kapiem līdz pat Brīvības piemineklim.

Otrajā dienā tika apmeklēts Kara muzejs, kurā skolēni piedalījās izglītojošās nodarbībās “Latvieši Pirmajā pasaules karā” un ‘Kā kļūt par karavīru’. Viesiem bija patiesa iespēja iztēloties sevi latviešu karavīru lomās. Pēcpusdienā visiem projekta dalībniekiem bija iespēja doties ekskursijā pa Vecrīgu un iepazīt seno Rīgu.

Nākamajās nedēļas dienās viesiem bija iespēja piedalīties vairākās Latvijas iepazīšanas aktivitātēs. Tā trešajā projekta dienā viņi apmeklēja Ziemassvētku kauju muzeju, ceptuvi “Lāči” un Līvu akvaparku, kas noteikti paliks viņiem atmiņā.

Nākamā diena noteikti bijusi izjūtām pilna. Dienas pirmajā pusē dalībnieki apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju, lai dziļāk izprastu Padomju laikus Latvijas teritorijā, kam sekoja ekskursija “Stūra mājā”, kurā visi izjuta tajā mītošo smagumu, kas joprojām saglabājās kopš Padomju laikiem. Vakarā viesi tika sagaidīti skolā uz atvadu ballīti, kur ar dziesmām un kopīgiem stāstiem tika aizvadīta pieredzes pilnā nedēļa.

Pēdējā dienā, lai dalītos ar savām zināšanām, skolēni veidoja e-book par savas valsts nozīmīgākajiem vēstures notikumiem kopš Pirmā pasaules kara,

Lūk šādi tika pavadīta trešā tikšanās nedēļa ar citām Erasmus + projekta dalības skolām. Ceram, ka viesi tik tiešām ir papildinājuši savas zināšanas un nevaram sagaidīt nākamo tikšnās reizi Leskārā, Francijā, lai spētu iepazīt vēl vienu stāstu par Francijas vēsturi! 

Daniela Linkeviča (10.a klase)


Ciemošanās Chantilly, Francijā

Lai iepazītu Francijas vēsturi abu pasaules karu laikā, mūsu skolas skolēni 2019.gada 5.maijā devās uz Chantilly, kur viņus sagaidīja skolas „The college des Bourgognes” projekta Erasmus + dalībnieki.

Pirmajā tikšanās dienā skolēni un skolotājas iepazinās ar skolu un Francijas  izglītības sistēmu. Pēc tam skolēni, sadaloties grupās , plānoja radio pārraidi, kam sekoja lieliska iespēja uzzināt vairāk par Chantilly pilsētu un doties to apskatīt, apmeklējot vecpilsētu un vietējo hipodromu.

Nākamajā dienā projekta dalībnieki apmeklēja Francijas galvaspilsētu Parīzi, lai iepazītos gan ar vietām, kas saistītas ar pasaules kariem, gan arī tūristiskām atrakcijām. Skolēni apmeklēja Eiffeļtorni, Triumpha Arku un Parīzes gaisa muzeju, kur apskatījām Otrā pasaules kara lidmašīnu izstādi.

Trešajā dienā dalībnieki devās uz karā kritušo karavīru kapiem. Katras skolas skolēni lasīja Pirmā pasaules kara karavīra vēstuli savā dzimtajā valodā un angļu valodā, pēc kā projekta dalībnieki piedalījās piemiņas pasākumā par godu Otrā pasaules kara beigām, kur piedalījās arī   kara veterāni un pilsētas mērs. Atlikušā diena bija brīva, jo tajā Francijā tika svinēti valsts svētki.

Ceturtā diena sagaidīja mūs ar nelielu izbraukumu. Visi devās uz Rothondes, kur Pirmā pasaules kara beigās tika parakstīts miera līgums. Pēc tam projekta dalībnieki apmeklēja Ebreju deportācijas muzeju Compiegne. Lai atvieglotu domas par muzejā piedzīvoto un redzēto, viesģimenes organizēja atvadu pasākumu, kas bija dziesmu, deju un izjūtu bagāts.

Piektajā dienā skolēni veidoja nedēļas notikumu radio programmu, kurā dalībnieki dalījās ar pieredzi, izjūtām un, protams, gūtajām zināšanām.

Otrais Erasmus + projekta posms paskrēja ļoti ātri un spilgti, ļaujot izbaudīt Francijas skaistumu, kultūru un vēsturi. Ceram arī nākamo tikšanās reizi pavadīt tikpat spilgti, ja ne spilgtāk!

Daniela Linkeviča ( 9.b klase)


Ciemošanās Itālijā

Erasmus + projekta From commemoration to construction of Europe ( No godināšanas līdz Eiropas izveidošanai) ietvaros no 31.marta līdz 6. aprīlim Iļģuciema vidusskolas 10  skolēni un angļu valodas skolotājas Gunta Tropa un Indra Egle viesojās  Itālijā, lai piedalītos pirmajā mobilitātē Carini, Laura Lanza skolā.

Projekta pirmās mobilitātes laikā gan skolēniem, gan skolotājiem no Latvijas un  Francijas tika dota iespēja iepazīt Itālijas kultūru, vēsturi, izglītības sistēmu un izprast Itālijas pieredzi Pirmā un Otrā pasaules kara laikā, un salīdzināt to ar savas valsts vēsturi. 

Liels guvums bija jaunu draugu iegūšana , iespēja komunicēt svešvalodā un citu kultūru iepazīšana 

Erasmus + projekta From commemoration to construction of Europe ( No godināšanas līdz Eiropas izveidošanai) ietvaros no 16. līdz 18. janvārim Iļģuciema vidusskolas angļu valodas skolotājas Gunta Tropa un Indra Egle viesojās  Parīzē, lai plānotu un precizētu projekta norises gaitu. Skolotājas tikās ar kolēģiem no Carini, pilsētas Itālijā, Chantilly un Lescar, pilsētas Francijā. Šis projekts ir kā turpinājums Etwinning aktivitātei Duty of Memory, ko pagājušajā mācību gadā realizēja 9.b klases skolēni .

Jau aprīlī mūsu skolas skolēni dosies projekta pirmajā aktivitātē uz Carini Itālijā.


No 2018. gada 3. septembra līdz 2020. gada 2. septembrim Iļģuciema vidusskola realizē Eiropas Savienības  Erasmus+programmas KA2 starpskolu stratēģiskās partnerības  projektu ‘’From commemoration to construction of Europe’’ ( ‘’No godināšanas līdz Eiropas izveidei’’)

Projekta Nr. 2018-1-FRO1-KA229-047721_3

Projekta finansējums : 27 276,00 EUR

Projekta kontaktpersonas:  Gunta Tropa, Indra Egle

Projekta partneri :

  • College Simin Palay, Lescar, Francija ( koordinators)
  • Iļģuciema vidusskola , Riga, Latvija
  • Istituto Comprensivo Laura Lanza Baronessa di Carini, Carini, Itālija
  • College des Bourgognes, Chantilly, Francija

Projekta mērķauditorija :   8.-12.klašu skolēni, Iļģuciema vidusskolas skolotāji

Projekta mērķi :

1) Kritiski aplūkot un analizēt faktus par 1. un 2. pasaules karu un to ietekmi savas valsts veidošanā un attīstībā

2) Dalīties ar zināšanām par savas valsts vēsturi ar citu valstu skolēniem, meklēt līdzības un atšķirības vēstures faktos

3) Izprast konfliktus ne tikai savas valsts ietvaros, bet visas Eiropas kontekstā un veidot izpratni par demokrātiju, pilsonisko līdzdalību un atbildību

4) Uzlabot pētnieciskās , sociālās , digitālās un radošās prasmes

5) Veidot attiecības ar jauniešiem no citām valstīm, mācīties paust savas domas svešvalodā

Projekta plānotās mobilitātes :

  1. Carini, Itālija 01.-05.04.2019.
  2. Chantilly, Francija 06.-10.05.2019.
  3. Riga, Latvija 11.-15.11.2019.
  4. Lescar, Francija 04.-08.05.2020.